ЕКСКУРСІЇ ТА КВЕСТИ
ЯК ПРАЦЮВАТИ З ІСТОРІЄЮ
КІМНАТА ДОСЛІДНИЦІ(КА)
ЖИВА ЛАБОРАТОРІЯ ПУБЛІЧНОІСТОРИЧНИХ ІНІЦІАТИВ
СУЧАСНА УКРАЇНСЬКА ДОКУМЕНТАЛІСТИКА
ПЕЧА-КУЧА-ТЕКА
ПРАКТИЧНІ МАЙСТЕРКЛАСИ
СУЧАСНИЙ ДОКУМЕНТАЛЬНИЙ ТЕАТР
ЖИВІ ІСТОРІЇ В МЕДІА ТА ЛІТЕРАТУРІ
UA
EN
LIVEHISTORY@GMAIL.COM
+3 8050 487 9787
Сховище пам'яті: як працюють з минулим архіви, музеї, бібліотеки (разом з інституціями-партнерами)
Якісна історія неможлива без архівів, бібліотек та музеїв. Методичні засади, цінності та матеріальна підтримка визначає те, що зберігається у їхніх фондах.

На око дослідникам та дослідницями потрапляє лише невелика частина інформації.

Програма «Сховище пам'яті: як працюють з минулим архіви, музеї та бібліотеки» — це нагода подивитися зсередини на життя інституцій, зрозуміти, як формуються колекції, як зміниться їх робота в майбутньому.

Під час екскурсій відвідаємо сховища, поставимо запитання фахівцям та фахівчиням, а також відчуємо культурне багатство своєї країни.
● Взяти участь
Програма заходу
10:00, 28 вересня
Екскурсія в архітектурну бібліотеку ім. Заболотного
Архітектурна бібліотека у Києві неодноразово переїжджала з одного приміщення в інше: Велика Житомирська, Митрополичий дім Софії Київської, Гостинний Двір і, нарешті, колишня їдальня Преси України біля метро «Шулявська». Тепер вона знаходиться в сучасному просторі з клімат-контролем та з доступом для людей на візку. Під час екскурсії фахівчиня розкаже, як бібліотеці вдається дотримуватися високих стандартів усіх напрямів роботи, й представить справжні скарби архітектурної документації.

Місце збору: просп. Перемоги, 50
Екскурсія в Бібліотеку Київського політехнічного інституту
Процесно-орієнтована інтелектуальна, комунікаційна, інноваційна, та, що гнучко реагує на потреби та очікування клієнтів. Такою бібліотека Київського політехнічного інституту стає, реалізуючи стратегію розвитку на 2017-2020 роки. Як даються бібліотеці зміни, наскільки швидко оновлюється книжковий фонд технічної бібліотеки, і чи є в її стінах місце для студентської ініціативи? Про це можна довідатися під час екскурсії в одну із найкрасивіших модерністських бібліотечних будівель України.

Місце збору: пр. Перемоги, 37Л
Екскурсія в музей Київського політехнічного інституту
Радянські комп'ютери, радіоприймачі початку ХХ століття, обладнання, що побувало в космосі, гвинтокрил — усе це знаходиться в музеї Київського політехнічного інституту. Співробітники покажуть пам'ятки і експонати на території кампусу, проведуть міні-презентацію та круглий стіл, розкажуть, хто ж такий Ігор Сікорський, і чому на його честь назвали університет.

Місце збору: біля головного корпусу КПІ, просп. Перемоги 37/1
Екскурсія в архів СБУ
Нещодавно відкритий галузевий архів СБУ користується неабиякою популярністю серед українських та міжнародних дослідників_ць. Адже він відкриває завісу над історією репресій і дозволяє віднайти правду щодо низки задавнених конфліктів. Невдовзі архів переїде в просторе приміщення на Троєщині, тому варто скористатися унікальною нагодою й побачити його кропітку роботу ще в стінах СБУ.

Місце збору: вул. Золотоворітська, 7
11:00, 29 вересня
Екскурсія в Мистецький Арсенал
Під час екскурсії-прогулянки ми подивимось на будівлю Арсеналу з незвичних ракурсів, зазирнемо в історичні підвали, послухаємо диких птахів та побачимо, які ще об'єкти історико-культурної спадщини таїть в собі територія комплексу. Поговоримо про історію: як на місці жіночого монастиря постав військовий комплекс, коли й чому він змінив функціональне призначення, як проходили археологічні розкопки, з чого починалося створення інституції, які виклики постають у ході ревіталізації простору та діяльності інституції, зрештою, як працює «Мистецький Арсенал» сьогодні.

Місце збору: Мистецький Арсенал,вул. Лаврська, 10-12
Екскурсія в Військово-історичний музей України
Національний військово-історичний музей України виник як внутрішній музей Міністерства оборони України у 1998 році. Якщо раніше його експозиція була місцем паломництва ветеранів Радянської армії, то з 2014 музей одним з перших почав осмислювати події війни на Сході України. Під час екскурсії поговоримо про те, як сталася така трансформація, які завдання сьогодні стоять перед українськими військовими музеями, та як музейники бачать концепцію мілітарної історії України.

Місце збору: вул. Грушевського, 30/1
Екскурсія в музей архів-преси Вахтанга Кіпіані
Музей-архів преси — некомерційна просвітницька установа. В основі колекції — приватне зібрання періодики журналіста Вахтанга Кіпіані. Під час екскурсії ми пройдемо лабіринтами зі стосів ще не каталогізованої літератури разом з засновником музею-архіву. Доторкнемося до рідкісних самвидавів і довідаємося, як формуються сучасні історичні колекції.

Місце збору: вул. Борисоглібська, 3
Екскурсія в Природничий музей
Пристрасті по еволюції, ефект метеликів, флора та фауна палеоліту, хижі рослини — все це зробило з людини те, чим вона по факту є, і сформувало її природне середовище. Під час екскурсії наукові співробітники покажуть, де в природі є історія, а в історії — природа, а також як натураліст(к)и опинилися на вулиці Хмельницького. В програмі — мультимедійна презентації та відвідини природничих скарбниць!

Місце збору: вул. Хмельницького, 15