ЕКСКУРСІЇ ТА КВЕСТИ
ЯК ПРАЦЮВАТИ З ІСТОРІЄЮ
КІМНАТА ДОСЛІДНИЦІ(КА)
ЖИВА ЛАБОРАТОРІЯ ПУБЛІЧНОІСТОРИЧНИХ ІНІЦІАТИВ
СУЧАСНА УКРАЇНСЬКА ДОКУМЕНТАЛІСТИКА
ПЕЧА-КУЧА-ТЕКА
ПРАКТИЧНІ МАЙСТЕРКЛАСИ
СУЧАСНИЙ ДОКУМЕНТАЛЬНИЙ ТЕАТР
ЖИВІ ІСТОРІЇ В МЕДІА ТА ЛІТЕРАТУРІ
UA
EN
LIVEHISTORY@GMAIL.COM
+3 8050 487 9787
Побачення з містом: дослідницькі прогулянки
Розглядаємо місто як живий організм та комплексну систему, що постійно рухається і трансформується.

Переконані, що місто має свою пам'ять, промарковану, досліджену і артикульовану в міському просторі на різному рівні.

З допомогою дослідниць та дослідників міської пам'яті ми пропонуємо знайомитися з містом, поповнювати та розвивати свій дослідницький інструментарій, щоб краще орієнтуватись в тих контекстах минулого, що нас оточують.
● Взяти участь
Програма заходу
11:00, 28 вересня
Екскурсія «Червоний і навіть більше»
Червона будівля у центрі Києва є однією з найвпізнаваніших туристичних принад і асоціюється з якісною освітою. Фестиваль живих історій та Наукове товариство студентів КНУ ім. Т. Шевченка запрошує вас побувати всередині та дізнатися про Червоний усе і навіть більше. Хто придумав пофарбувати будівлю у такий колір? Яким було повсякденне життя студентського гуртожитку? Чого навчали в універах 180 років тому? Про це та багато іншого ви дізнаєтеся під час екскурсії. Віталій Петрушко, Наукове товариство студентів КНУ ім. Т.Шевченка, «Ніч в Університеті» (Night Stories)

Місце збору: пам'ятник Тарасові Шевченку у парку Шевченка, навпроти Червоного корпусу КНУ
Екскурсія «I walk Бабин Яр»
В освітній інтерактивній екскурсії поєднано відвідування місця пам'яті з фрагментами свідчень очевидців для того, щоб краще дізнатися про події, які відбувалися саме на тому місці. Під час I walk у Бабиному Яру ми рухатимемося Дорогою смерті київських євреїв. Будемо дивитися та обговорювати відеосвідчення Діни Левіної та Людмили Ткач, які чудом вижили, Захара Трубакова, який у 1943 був в'язнем Сирецького табору для військовополонених. Завдяки особистим свідченням з архіву Фонду Шоа, абстрактна, масивна політична історія перетворюється на сукупність індивідуальних людських доль. Слухаючи розповіді свідків на тому ж місці, де відбувалися події, учасники відчують, як пам'ять місця стає їхнім спогадом, як наше життя сьогодні є частиною історії завтра. Київський освітній центр «Простір толерантності».

Місце збору: вул.Юрія Іллєнка, 36/1 (колишня Мельникова)
Екскурсія «Майстерні НАОМА»
Можливо, ви ще не знаєте нічого про першу Українську академію мистецтв, створену понад 100 років тому видатними діячами культури? Запрошуємо пройти цей віковий шлях у стінах Академії образотворчого мистецтва і архітектури разом з Настею Лелюк, для якої, як і для багатьох студентів НАОМА, це місце стало другою домівкою. Старі таємничі підвали і богемні майстерні вже чекають на вас! Настя Лелюк, «Студії живої історії»

Місце збору: Вознесенський узвіз, 20
Аудіопрогулянка «Приховані спогади Майдану»
Відкрита аудіоінсталяція на Майдані, яка розповідає про цінності людей з обох боків барикад — і тих, хто підтримував Революцію 2013-2014 років, і тих, хто був проти неї. Мобільний додаток створила українсько-німецька команда активістів, тренерів, програмістів, голосових акторів та музикантів.

«Приховані спогади» задумувалися як проєкт документального мистецтва, що поєднує те, що на перший погляд важко поєднати: усну історію, підходи до вивчення конфлікту та сучасні IT-розробки. Цей проєкт не про те, хто був правий під час Революції. Це вправа з емпатії, яка допомагає почути обидві сторони конфлікту і розширити своє розуміння Революції на Майдані як історичної події.

Тоня Смирнова, Центр діалогу і примирення «Іскра»

Місце збору: під монументом Незалежності (Берегиня)
Квест-прогулянка крізь ВДНГ
Квест проведе вас крізь легендарний архітектурний комплекс, мрію Микити Сергійовича Хрущова — Київський ВДНГ. На вас чекатимуть несподівані завдання та відкриття. Ви познайомитеся ближче з унікальним та особливим місцем.

Наталія Князева, молодіжна працівниця в сфері outdoor активностей

Місце збору: Центральний вхід до ВДНГ
10:00, 29 вересня
Квест «Назад у Голосієво»
Змагання, де ви бігтимете до перемоги не сучасним київським районом, а тією місциною, якою вона була більш ніж півстоліття тому! В умовах, коли час грає проти вас, ви шукатимете речі, людей, явища, про які майже не залишилось сліду. Хочеш бути серед найкращих у цій пригоді?

Євгеній Шатілов, LEGIO HISTORICA, Наукове товариство студентів історичного факультету КНУ ім. Т. Шевченка

Місце збору: буде повідомлено зареєстрованим

«Крошки-Заброшки» Верхнього міста
Ми запрошуємо вас на захоплюючу прогулянку закинутими будівлями Верхнього міста. Проєкт «Мапа Реновації» — це інтерактивна мапа закинутих будівель міста. Наша «Велика Ідея» — повернути життя в забуту історію. Ми віримо, що безлика новобудова не повинна височіти на місці автентичного старовинного будинку.

Архітектори, юристи, програмісти, урбаністи, картографи створюють мапу закинутих будівель міста з повною інформацією про кожен будинок: фотографії, історія, стан конструкцій, дані про власників, судові рішення тощо.

«Мапа Реновації»

Місце збору: буде повідомлено зареєстрованим
Дорогою до Бабиного Яру
Бабин Яр може бути прямо пов'язаний із поколіннями нашої родини чи життям нашої околиці, а може бовваніти далеким і примарним символом важкої історії, до якої ми чомусь відчуваємо причетність. Можна пройти весь шлях, а можна приєднатися у будь-якій точці чи перестати іти у будь-який момент. Сподіваюсь, що ця хода стане для когось можливістю поговорити із собою або з кимось, хто йтиме поруч. Поговорити про щось важливе дорогою до Бабиного Яру.

Світлана Осіпчук, КПІ ім. І. Сікорського, Надія Уфімцева, аспірантка НУ «Києво-Могилянська академія», членкиня Української асоціації юдаїки

Місце збору: станція метро Лук'янівська, деталі буде повідомлено зареєстрованим
11:00, 29 вересня
Аудіопрогулянка «Справа Менделя Бейліса»
У 1911-1913 роках у Києві відбувався судовий процес проти Менделя Бейліса, підозрюваного в убивстві 12-річного хлопчика. Обвинувачення наполягало на ритуальному характері вбивства: Бейліс, який був євреєм, хотів убити християнського хлопчика. Справу було ініційовано чорносотенцями і, всупереч думкам експертів і слідчих, підтримано низкою впливових політиків тогочасної Російської імперії. Аудіотур — це радше прогулянка слідами цієї справи, що тяжіє до аудіального перформансу, аніж історична екскурсія.

Дмитро Левицький, Pic Pic

Місце збору: буде повідомлено зареєстрованим
Модерністичний кампус КНУ
У студмістечку КНУ ім. Т. Шевченка щоденно живуть і вчаться десятки тисяч студентів. Його будівництво запланували ще у 1950-х роках з розумінням того, що простору у центрі міста найбільшому універу країни не вистачає. Наскільки плани були втілени? Розкажемо про легенди і бувальщини «корпусів на ВДНГ» та про КНУ-шний «кампус» з його традиціями?

Віталій Петрушко, Наукове товариства студентів КНУ ім. Т. Шевченка, «Ніч в Університеті» (Night Stories)

Місце збору: біля виходу з метро «Виставковий центр» (той, що ближче до КНУ)
I walk єврейський Поділ
Під час I walk на Подолі ви познайомитеся з трьома подільськими історіями: дитинством до війни, життям в окупованому Києві та неможливістю повернутися у свою домівку після війни. Прогулюючись з нашими гідами, ви подивитеся відеосвідчення з архіву Фонду Шоа: Діни Левіної, яка вижила після розстрілу в Бабиному Яру, Міргазіма Сабірова, київського мусульманина, Марії Єгоричевої-Глаголєвої, киянки та «перш за все, людини». Долі цих трьох людей переплелись з подільськими вулицями та двориками напередодні Другої світової війни.

Київський освітній центр «Простір толерантності»

Місце збору: алея на розі Почайнинської та Нижнього валу