ЕКСКУРСІЇ ТА КВЕСТИ
ЯК ПРАЦЮВАТИ З ІСТОРІЄЮ
КІМНАТА ДОСЛІДНИЦІ(КА)
ЖИВА ЛАБОРАТОРІЯ ПУБЛІЧНОІСТОРИЧНИХ ІНІЦІАТИВ
СУЧАСНА УКРАЇНСЬКА ДОКУМЕНТАЛІСТИКА
ПЕЧА-КУЧА-ТЕКА
ПРАКТИЧНІ МАЙСТЕРКЛАСИ
СУЧАСНИЙ ДОКУМЕНТАЛЬНИЙ ТЕАТР
ЖИВІ ІСТОРІЇ В МЕДІА ТА ЛІТЕРАТУРІ
UA
EN
LIVEHISTORY@GMAIL.COM
+3 8050 487 9787
Майстерня минулого: практичні майстеркласи про те, як працювати з минулим кожному і кожній
Історія для істориків чи ще для когось? Хто взагалі може працювати із історичними темами та як? Чи потрібні для цього знання та спеціальна освіта? Чи можуть підходи із фандрейзингу, SMM, культури чи ігор бути корисними для дослідження історичних тем? Чи можливо зробити архівну справу, генеалогію або археологію такими, щоб людина без спеціальної підготовки могла їх практикувати? Ми ставимо на «так»!

Лінійка майстер-класів «Майстерня минулого: практичні майстер-класи про те, як працювати з минулим кожному і кожній» складатиметься з максимально практичних зустрічей з авторами та авторками різних підходів до роботи з історією.

Вони поділяться досвідом та лайфхаками. Ця лінійка більше про відповіді на запитання «як?», які б можна було прикласти до найрізноманітніших «що?».
● Взяти участь
Програма заходу
28 вересня
18:00 ― 19:00 «Ах ти ж грьобаний інсайт»: як зробити ваші соцмережі ефективними
Завести пару акаунтів в соцмережах легко, але «шоб шо»? На майстеркласі обговоримо, навіщо культурним та освітнім проєктам соцмережі, як досліджувати свою ЦА та комунікувати з нею. Розберемо, чому ваш інстаграм не може бути інтуїтивним і вимагає математики. Визначимо, що таке якісний контент, якими можуть бути показники ефективності, та як їх досягати. Навчимося запускати рекламні кампанії та аналізувати їхню ефективність.

Галина Танай, група агенцій SODA DAG

Локація: 13 павільйон ВДНГ, Лекторій
19:00 ― 20:00 Прощавай, Гутенберг! Привіт, Гутенберг!
В рамках майстеркласу ми спробуємо зробити короткий огляд історії медіа. Зосередимося на важливості медіа як основного інструменту для існування наративу. Спробуємо зрозуміти різницю між історією (наративом) та інформацією.

Діма Левицький, драматург, сценарист, «Pic Pic»

Локація: 13 павільйон ВДНГ, Лекторій
20:00 ― 21:00 Вікіпедія й історія: як працює найбільша онлайн-енциклопедія, і як можна долучитися до її творення
Усі ми читаємо Вікіпедію — це один із найпопулярніших у світі інформаційних ресурсів. Вона може бути дуже корисним інструментом для науковців-істориків, популяризаторів науки і загалом усіх, хто цікавиться історією. Однак для того, щоб отримати максимум користі із Вікіпедії, потрібно гарно розуміти принципи її роботи. На майстеркласі поговоримо про те, як працює найбільша у світі онлайн-енциклопедія (і як вона висвітлює історію) та повправляємося у її редагуванні.

Антон Процюк, Вікіпедія

Локація: 13 павільйон ВДНГ, Лекторій
29 вересня
12:00 ― 13:00 Як можна «монополізувати» історію?
Чи(м) небезпечно гратися з минулим? На цьому майстеркласі дізнаємося про гейміфікацію в освітньому процесі та game-based learning. Спробуємо зрозуміти десятиліття за три ходи: поговоримо про дидактичну гру як метод вивчення / популяризації історії на прикладі першої монополії про Тернопіль (та 1990-ті) «Тернопіль.90-ті». Cкладемо покрокову інструкцію зі створення власної настільної гри.

Марія Юрчак, Інститут міської культури (Тернопіль)

Локація: Державна бібліотека України для юнацтва (Голосіївський проспект, 122)
13:00 ― 14:00 Листи з XVII ст.: перо, чорнило і сургуч
На майстеркласі всі охочі дізнаються цікавинки з історії письма, стануть свідками перетворення звичайного гусячого пера на своєрідну ручку, напишуть пером і чорнилом оригінальний лист, скріплять його сургучевою печаткою та заберуть з собою додому. Коли і з ким відкривати цей лист ― вирішувати тільки вам.

Роман Желєзко, Ніжинський краєзнавчий музей ім. І. Спаського

Локація: Державна бібліотека України для юнацтва (Голосіївський проспект, 122)
14:00 ― 15:00 Архіви КГБ — це простіше, ніж здається
Коли нарешті відкриють всі архіви КГБ в Україні? Що зробити, аби потрапити в архів СБУ? Де знайти список агентів? Ви почуєте відповіді на ці та інші найпоширеніші питання, що стосуються розсекречених документів радянських спецслужб.

Едуард Андрющенко, історик, журналіст

Локація: Державна бібліотека України для юнацтва (Голосіївський проспект, 122)
15:00 ― 16:00 Як зробити дослідження родинного дерева
Ми поділимося лайфхаками як максимально ефективно і безкоштовно отримати інформацію про своє коріння і побудувати власне родинне дерево. З чого варто починати? Як аналізувати сімейний фотоальбом? Як правильно організувати та зберегти інформацію? Коли інформація від родичів отримана, чи варто одразу прямувати до архіву? Як визначити, до якого архіву треба звертатись? Ми розкажемо, як користуватись базами даних по першій та другій світовій війні, шукати дані про репресованих в 1930-і роки, як шукати цифрові копії документів на порталі Family Search.

Юлія Боднар, Київська генеалогічна спільнота «Родослов»

Локація: Державна бібліотека України для юнацтва (Голосіївський проспект, 122)
16:00 ― 17:00 Як зробити мем, і який у цьому сенс?
Учасники дізнаються, що таке меми, і яку роль вони відіграють у сучасній культурі. Як мем може нести просвітницьку місію і працювати на себе. Як зробити мем в домашніх умовах.

Стас Дем'янчук, адміністратор кількох мем-спільнот

Локація: 13 павільйон ВДНГ, Лекторій
17:00 ― 18:00 Як знайти інформатора, коли він не знаходиться, взяти інтерв'ю, яке «не береться», бути гранично емпатичним і не вигоріти
Найактуальніші експедиційні лайфхаки на соковитих і приправлених смішними подробицями прикладах з життя. «Шкідливі поради», або що точно не треба робити в експедиціях. Інформатор VS людина: три слова про екологічність спілкування. Техніка безпеки в експедиціях — культурна і фізична.

Анастасія Панкова, Державний науковий центр захисту культурної спадщини від техногенних катастроф

Локація: 13 павільйон ВДНГ, Лекторій
18:00 ― 19:00 Як діставати історію з землі: археологічний експрес від команди Мамай-Гори
MyMamay — краудфандингова кампанія археологічної експедиції на Мамай-Горі. Ця унікальна пам'ятка руйнується Каховським водосховищем. Ми розкажемо, як нам вдається робити експедицію можливою, та покажемо, що таке робота археолога. На майстеркласі спробуємо розбити майже справжній розкоп та попрацювати зі шпателем та щіткою.

Каріна Фурса, «Інша Освіта», MyMamay

Локація: 13 павільйон ВДНГ, Лекторій